Náš byt - před rekonstrukcí, po ní a hlavně teď

Homepage

Rekonstrukce - je to tu!

Na pokraji smrti z umakartu, na pokraji smrti z papírových stěn, na pokraji smrti z plechové linky jsme se dostali k rekonstrukci.
Už od začátku bylo jasné, že půjde o totálku. Kamarád architekt přinesl tři návrhy na nové dispozice. Po roce bydlení jsme dobře věděli, co nám vyhovuje a co ne, proto jsme si z návrhů vybrali ten nejvíce otevřený. Spojil chodbu a obývací pokoj s kuchyní jen průchodem mezi vestavněnými skříněmi. I mezi těmi však měl zůstat velký prostor.

Jelikož jsme neměli zrovna peněz nazbyt, museli jsme si zbourat, co se dalo, vlastními silami. Občas se skutečně hodí, když jsou kamarádi maloučko zavázaní. :)

Původní představa, že vybouraný materiál nacpeme do pár pytlů, vzala po destrukci prvního pokoje zasvé. Naštěstí naše kapitalistická doba nabízí přistavení kontejneru do půl hodinky i o víkendech. No a když některé kusy nevejdou do výtahu a nechce se vám je nosit po shcodech, vyhážete je z okna (za což se dodnes stydím).

Zajímavá zkušenost byla bydlet ve zbouraném bytě. Chtěli jsme tam vydržet ještě těch pár dní, než naběhne stavěcí parta, abychom kamarády, k nimž jsme se měli odstěhovat i se psem,otravovali co nejkratší dobu. Při plánování pobytu nám ale unikly takovémaličkosti, jakože si sice necháme osvětlení, ale nebude ho čím rozsvítit, neb jsme vypínače vybourali společně ze stěnami. :) No a tak jsme svítili romanticky svíčkami a neromanticky televizí. Po třech dnech ale přišel čas se přesunout a nechat byt připravený k zásahu odborníků.

Víc fotek z bourání bytu najdete v této části galerie.