Náš byt - před rekonstrukcí, po ní a hlavně teď

Homepage

Mám tchýnin jazyk. Hurá!

Nevěřila bych, do jakého pátrání jsem se pustila rozhodnutím pořídit si starou, známou, obyčejnou rostlinu lidového názvu "tchýnin jazyk". Z dětství jsem měla představu, že je to něco jako plevel, který se vyskytuje v každé starší domácnosti, nikomu se to moc nelíbí, a tak nebude problém si ji vysomrovat. Případně mě zachrání všemocné hobby markety. Chyba lávky!
První nádherné exempláře jsme objevila v neskutečné pajze "U soudku" v Praze na Hájích. Ve výloze stály mraky květináčů přetékajících zaprášenými, ale nádhernými rostlinami. Moje naivní představa, že mi je budou ochotní za nějakýten peníz odporodat, vzala za své. Číšník zřejmě považoval chďátka za kouřovou clonou a zažloutlými záclonami za prvek výrazně zvyšující úroveň podniku. V hyperpeklech po tchýnině jazyku ani památka. Byla jsem namydlená.

Na pomoc přišly spolehlivé zdroje: living.cz a stařeček. Od prarodičů jsem si přivezla šíleně přelitý, poměrně řídký, ale vysoký exemplář, který skvěle doplnila menší, hustá rostlina od Šárky z Livingu (Ještě jednou moc díky, Šárko).

Po spatření bílého megakvětináče v IKEA jsem upustila od utkvělé představy hranatého a bylo hotovo!

jazyk 1

jazyk 3

jazyk 2
Poslední komentáře
03.10.2015 09:20:25: Nevite nahodou nazev kvetinace??? Dekuji