Náš byt - před rekonstrukcí, po ní a hlavně teď

Homepage

Malotraktor aneb prkačka

Jsem děvče z venkova. Když vzpomínám na své rodiště, napadají mě momenty, které mě provázely celým dětstvím a dospíváním. Cirkulárka v neděli v šest ráno. Smrad z okolních chlívků. Pád z žebříku do kuřinců. A všudypřítomné malotraktory.

Model Standard

1) Vezmeme starý motor z Pionýra (neplést se zájmovým sdružením), umně k němu připojíme podomácku vyrobenou letlampou nádrž. Případné nedoléhavosti vyřešíme koudelí, lepicí páskou apod.
2) Zajistíme podvozek, ideálně kostru z malé kárky (Jak se tomu spisovně říká? Prostě takový dvoukoláček). Optimální je sousedovic vyřazená kárka, co na ní stařeček vozil bedny s pivama. Ozvuky byly (ve shodě s filmem Na samotě u lesa) vydávány za klekání.
3) Opět spojíme letlampou. Švagrův bratranec dodá řidítka (pozor, nejedná s o volant), kamarád Karel, dobrý kluk ("Neva, že dost pije, to se stane každému, a ty králíci mu nechcípli hladem, to jsou jenom pomluvy."), dodá ostatní verky, protože si jeho tchán před smrtí přivydělával jako amatérský automechanik.
4) Znovu vše svaříme a doplníme tekutiny (“Sakra, kde je ta sousedovic kárka na pivo?”).
5) Jako oj použijeme kovovou násadu od hrabí.
6) Vše důkladně svaříme, tygří mastí zvenčí a slivovicí zevnitř ošetříme popáleniny ("Co bych chodil k dochtorovi, tož su já ňáký chcípák?") a natřeme modrou barvou. (zdravím Tigru).
7) Jako sedátko poslouží kousek prkýnka ("No co, že je to zbytek z chlívku, ať si klidně myslí, že smrdím já, hlavně, že je to zadarmo.")

Model Superior - odlišnosti od verze Standard

1) Motor ze Simsona 
2) Podvozek má kola s dofukovacíma gumama 
3) V hospodě získám výměnou za 2 jekle a slíbený skok králíkem na Standovu karmlici volant! 
4) Práci zapíjíme kořalkou. 
5) Oj zůstává jako u modelu Standard (nic lepšího zatím nebylo vynalezeno) 
6) Po svařovacích pracích a ošetření zranění natřeme ČERVENOU barvou, jako jsme to tudle viděli na tom japonském zahradním stroji u Přemka v Receptáři. 
7) Na sedátko použijeme zbytek vyřazené školní židličky, když se v 56. roce rušila malotřídka.

Model Exklusiv

Liší se od Superior pouze v několika detailech.
1) Má brzdu
2) Je zelený s nálepkou John Deer
3) Židlička má na sobě molitan upevněný eklhaft nilonkou.

Pravidla provozu platí stejná jako u cyklistů s jednou výjimkou: každý řidič prkačky je namydlený jak sysel, neb nepotřebuje díky sedátku a řidítkům (u vyšších verzí volatu) tak držet stabilitu.

Proč to dělají? Přecenebudemeteěmzápaďáckýmkurvámprašivýmdávatsvojepeníze,comáme natruhlu,none?

Venkovu zdar! Mountfield is dead!

Žádné komentáře