Náš byt - před rekonstrukcí, po ní a hlavně teď

Homepage

Letní věnečky

Věnečky jsou vděčné a věčné. Kdykoli mám chuť na aranžování, ale nemám v sobě nějakou tvarovou a materiálovou ideu, jdu prostě ven. U chodníků, u opuštěné kancelářské budovy v okolí je tolik zajímavého materiálu na věneček. Stačí si všímat barev a struktur.
První ukázkou je živý věneček vypichovaný do zeleného florexu. Všechny květy, plody, zeleň v něm použité pochází z okolního rumiště. Je až překvapivé, jak bohaté barevnosti a struktury se dá dosáhnout materiálem z místa, které samo o sobě působí šedivým dojmem. Věneček ideální jako ozdoba stolu při hostině pod širým nebem.

Více fotografií tohoto věnečku najdete zde.

Léto je plné rozličných bobulí a bobulek. Právě teď je ideální čas zachytit bez v různých stupních zralosti, v okolí jsou snadno dostupné nejrůznější oranžové a červené bobulky.

Bobulový věneček je vyvazovaný drátem na kovový kruh, který dobře drží tvar a díky tomu se dá zavěsit např. na dveře. Jelikož bobulky schnou, je vhodné vázat věnec hodně hustě, aby za pár dní nepůsobil chudým dojmem. Pro odlehčení hmoty jsem přidala jasně zelené, jemné nažky.

Více fotografii bobulového věnečku zde.

 

Poslední komentáře
25.10.2016 17:05:25: www.betterware-katalog.cz Betterware
29.09.2016 15:18:53: www.dedra-katalogy.cz dedra oficiální stránky Dedra Vánoce
18.11.2008 17:58:01: Ahoj Alenka, chapem, ja v posledom roku nic nestiham a tolko by som toho chcela urobit, no neda sa. ...
04.09.2008 22:54:54: Vlastmě obojí. Naposled jsem něco dělala v únoru (svatební kytici) a teď až věneček na dveře. Pokusí...