Náš byt - před rekonstrukcí, po ní a hlavně teď

Homepage

Jaro je tu!

A jestli ne tady, tak určitě za humny. V květinářstvích je to samý tulipán a narcis, doma už mi stihly zdechnout petrklíče a obchody zaplavily chlupaté kuřátka a podobné ohavnosti. Jak se s tím vyrovnalo moje puzení aranžovat?
Mám vrozený odpor k umělým aranžovacím prvkům, což je zvlášť na komerčně "vychytané" Velikonoce vražedné. Všechna ta záplava modrých zajíčků a pseudokraslic made in China pro mě byla výzvou nezaprodat se. No jo, ale to se lehčeji řekne, než udělá.

Krok 1: Koupila jsem svíčky = vajíčka, nějakou tu mašličku a žluté kytičky.
Krok 2: Svíčky jsem dala do klasického adventního uspořádání na buxusový veneček. Logicky k nim patří mašlička. Potud ok.
Krok 3: Jak tam ukotvit ty kytičky? Lepení na živý materiál mi přišlo jako zvěrstvo. OK, navléknu na drát korálek, provleču středem kytičky a  zapíchnu. A kruci. Jemně zelený korálek sice není ošklivý, ale nějak to není ono.
Krok 3: Vyházet všechny kytičky  a začít, znovu, náročněji a lépe. Každou z kuliček jsme obalila do kousku mašličky a zadrátkovala. Tímto "obléknutým" špendlíkem jsem provlékla kytičky a bylo to!

Vím, že věneček není ničím převratný. Věřím ale, že jsme dostála svému zadání. ;)

Tulipány jsou krásné samy o sobě, takže jsme je jen rozložila do čtyř stejných váz z IKEA a krása byla tu.

Více fotografií z jarního aranžování zde.

Poslední komentáře
29.05.2007 13:53:13: Takhle má vypadat jaro :o)) je to jednoduchý, vkusný a mooooc hezký.
06.04.2007 13:27:03: Alenko, ten věneček je nádherný. Máš super nápady:o)